Moje konto Moje konto

Cortanin-F 250ml Środek antykorozyjny - (329)

14.00
Dodaj do ulubionych

Na stanie: 3 Na wyczerpaniu

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Opis produktu Cortanin-F 250ml Środek antykorozyjny - (329)

Zabezpiecza antykorozyjnie zardzewiałe powierzchnie stalowe bez konieczności usuwania warstewki rdzy związanej z podłożem
Reaguje z rdzą przemieniając nietrwałe produkty korozji w formy trwałe oraz silnie wiąże je z podłożem.  
Zabezpiecza zardzewiałe elementy stalowe przed dalszą korozją oraz przystosowuje zaatakowane korozją powierzchnie pod zabezpieczenie powłokowe dostosowane do warunków eksploatacyjnych
Działanie Cortaninu F polega na chemicznym wiązaniu produktów korozji żelaza  (tlenków i wodorotlenków) w trwały kompleks z taniną.

Sposób użycia:  
Stosować wyłącznie na powierzchnie skorodowane. Oczyścić powierzchnię stalową jedynie z luźno przylegającej rdzy. Zanieczyszczenia olejowe usunąć rozpuszczalnikiem lub odtłuszczaczem wodnym typu Autofit. Preparat nanosić równomiernie na zardzewiałe powierzchnie, pozostawić do całkowitego wyschnięcia na ok. 1 dobę. W przypadku powierzchni mocno zardzewiałych operację nanoszenia preparatu należy powtórzyć. W razie naniesienia Cortaninu F na miejsca niepokryte korozją, należy preparat zetrzeć szmatką lub ręcznikiem papierowym, a najlepiej gąbką melaminową. Można również zmyć zabrudzoną powierzchnię wodą, jednak nie wcześniej niż przed upływem 1 godziny od naniesienia i nie później niż przed upływem 1 doby. Zabezpieczoną całkowicie suchą powierzchnię należy pokryć podkładem i/lub farbą lub lakierem. Wydajność preparatu przy dwukrotnym nanoszeniu pędzlem wynosi około 1L na 10 m2 powierzchni.

Uwaga : 

Chronić odzież przed zabrudzeniem. Cortanin F odlewać do naczyń niemetalowych w porcjach do jednorazowego zużycia (w przypadku śladowych ilości może to być np. umyta i wysuszona nakrętka od napoju), ponieważ narzędzia po kontakcie z rdzą w ponownym kontakcie z Cortaninem inicjują już procesy chemiczne, które uniemożliwiają jego zastosowanie w późniejszym czasie.

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: